پایگاهای اطلاعاتی فائو

برنامه تلفن همراه سیستم پایش کرم برگخوار و پاییزه  یا   Fall Army Worm  به زبان انگلیسی و فرانسوی توسط سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد تحت عنوان FAMEWS توسعه داده شده است. این اپلیکیشن  به کشاورزان  و کارشناسان  در طی کار کنترل تله های مصنوعی روی زمین های کشاورزی برای جمع آوری اطلاعات  در نتیجه ردیابی آفت کمک می کند. اپلیکیشن مذکور برنامه ای آسان   برای استفاده  در کشورهای تحت آسیب  آفت مذکور در آفریقا می باشد. داده های جمع آوری شده  می توانند به محض دسترسی به اینترنت می توانندبرای تجزیه و تحلیل و نقشه برداری بیشتر به  کانون های ملی ذیربط منتقل گردند.

FAMEWS به یک ابزار برای تشخیص آسیب های ناشی از آفت مجهز و به پلت فرم هشدار زود هنگام مبتنی بر وب  اتصال داده خواهد شد و فائو چند فروشنده واجد شرایط  برای اطمینان از تحویل سریع از تله های مصنوعی با کیفیت بالا را شناسایی کرده است.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

پایگاه پایش بهره وری آب و یا WaPOR، که توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل توسعه یافته است، یک ابزار است که از داده های ماهواره ای  برای نظارت بر بهره وری از زمین و آب کشاورزی به ویژه در سراسر آفریقا و خاور نزدیک استفاده می کند و هدف از آن کمک به شناسایی شکاف بهره وری آب ، پیشنهاد راه حل برای کاهش این شکاف و کمک  به افزایش پایدار تولیدات کشاورزی و در نتیجه نیل به امنیت غذایی است. علاوه بر این داده های پایگاه به پایداری بیشتر و سازگاری با تغییرات آب و هوایی در عملیات کشاورزی کمک نموده و تاثیر آن بر محیط زیست  و به طور کلی منابع آب شیرین را  کاهش می دهد.

ویدئوی نحوه استفاده از پایگاه 

پایگاه اطلاعاتی جهانی سلامت خوراک دام

پایگاه اطلاعات جهانی خوراک دام یک پایگاه اطلاعاتی برای مبادله دانش  مربوط به تولید، جمع آوری و دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات و دانش ایمنی غذا از بسیاری از منابع در سراسر جهان است. این پایگاه کلیه ذینفعان در سراسر زنجیره غذا  از بخش های عمومی و خصوصی، جامعه مدنی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی را  دور هم گرد می آورد. تمام کاربران وب سایت می توانند با ارسال لینک مربوط به نشریات، قوانین، اخبار و موارد دیگر به محتوای آن کمک کنند. از طریق این پایگاه داده ها می توانید با کارشناسان و همچنین سازمان ها و موسساتی که در زمینه ایمنی غذا کار می کنند تماس برقرار نمایید.

Global Feed Safety Platform

 

 

چارچوب کاری جهانی در خصوص کمبود آب در کشاورزی

چارچوب جهانی  کمبود آب طراحی گردیده است  تا کلیه دست اندرکاران سازمان ها ی بین الملی ،  ملی ، بخش خصوصی در سطح جهان  را برای استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی به منظور تامین امنیت جهانی غذا کمبود آب  دور هم گرد آورد.  هدف از آن  حمایت از توسعه و بکارگیری سیاست ها، استرتژی ها ، برنامه ها و ظرفیت سازی برای سازگاری کشاورزی با کمبود آب است.اطلاعات بیشتر

The Global Framework on  Water Scarcity in Agriculture WASAG

کاهش ضایعات مواد غذایی

هر سال حدود یک سوم  از  مواد غذایی تولید شده در سراسر جهان از بین می رود و ضایع می گردد.  مواجهه با عواقب اجتماعی، اقتصادی و محیطی ناشی از اتلاف و ضایعات مواد غذایی (FLW) با توجه به تاثیر مستقیم و قابل توجه آن بر امنیت غذا و تغذیه، منابع طبیعی و تغییرات اقلیمی باید بصورت همزمان صورت گیرد. این پلت فرم پیشگیری کاهش اتلاف و ضایعات مواد غذایی در سطح محلی، ملی و منطقه ای را تسهیل می کند.

 

 کاهش ضایعات مواد غذایی

Technical Platform on the

Measurement and Reduction of Food Loss and Waste

Loading...