براساس دعوت به  عمل آمده از سوی معاون مدیرکل فائو در بخش اقلیم و منابع طبیعی آقای دکتر عمادی به عنوان یکی از اعضای کمیته راهبردی اقدام جهانی برای کنترل آفت کرم برگخوار پاییزه با ریاست مدیرکل فائو  در اولین نشست  این کمیته در تاریخ 27 فوریه برگزار گردید به عنوان رئیس کمیته کشاورزی شرکت نمود.

کمیته یادشده ارگان تصمیم گیرنده  برای هماهنگی جهانی و همکاری های منطقه ای در زمینه نظارت ، هشدار زودهنگام و مدیریت یکپارچه آفت مذکور می باشد و در این نشست ضمن بررسی و تایید وظایف کمیته و  توجیهه فنی اقدام جهانی  ، نقطه نظرات مرتبط با کنفرانس آتی کنترل کرم برگخوار پاییزه  ( در نیمه آوریل 2020  در آبیجان – ساحل عاج )  ارائه گردید.

مدیرکل فائو به عنوان رئیس کمیته مذکور ضمن سخنرانی اظهار داشت، مبارزه  و مهار آفت کرم برگخوار پاییزه که آفتی تهاجمی  و تخریب گر برای  محصولات کشاورزی در آفریقا ، آسیا و خاورمیانه است  مستلزم تقویت هماهنگی است. چو دونگ یو ، مدیرکل فائو  در مراسم افتتاح  اولین  جلسه کمیته  مذکور  گفت: “ما باید وحدت بین ذینفعان اصلی از اقصی نقاط جهان را ترویج کنیم.”

آفت کرم برگخوار پاییزه یک آفت بومی قاره آمریکا است که در سالهای اخیر به آفریقا ، خاور نزدیک ، آسیا و هم اکنون استرالیا گسترش یافته است. در حالت کرم  این آفت از بیش از 80 محصول به خصوص ذرت تغذیه می کند و هر ساله در آفریقا 18 میلیون تن ذرت از بین می رود ، که این میزان  محصول می تواند  ده ها میلیون انسان را تعذیه کند. علاوه بر این ضرر اقتصادی ناشی از آن بر 4.6 میلیارد دلار بالغ می گردد. در طی سه سال گذشته ، فائو 63 پروژه مرتبط با این آفت داشته که  ، عمدتا در آفریقا مدیریت شده و  شیوه های خوب و دانش ارزشمندی را  برای مقابله با این آفت به همراه داشته است. برنامه اقدام جهانی فائو برای کنترل این آفت برای پشتیبانی و تقویت تلاشها از طریق یک سازوکار هماهنگی محکم و نوآورانه طراحی شده است. مدیر کل فائو گفت: اگر این ارقام رو به  گسترش باشد ،   میتواند نقش ذرت در سیستم غذایی جهان را به خطر بیاندازد. “ما باید فوراً اقدام کنیم.”

وی گفت: “نوآوری نقش بسیار مهمی ایفا می کند.”  برنامه بروز رسانی تلفن های هوشمند ، که توسط  فائو تهیه شده است ، ابزاری اساسی است که هم اکنون  در 29 زبان موجود است و  اطلاعات ارزشمندی را  از  سطح مزارع  از محل و انتشار آن در زمان واقعی ارائه می دهد.  در این ارتباط مدیرکل فائو  توصیه به روز رسانی هر دو ساعته  این سکوی داده جهانی به کشاورزان کوچک و اطلاع رسانی برای چگونگی مقابله  با آفت را مورد تاکید قرار داد.