سمپوزیوم بین المللی آینده مواد غذایی از تاریخ 10 لغایت 11 ژوئن با حضور نمایندگان کشورهای عضو ، دانشگاهیان ، محققان، سیاست گذاران، نمایندگان جامعه مدنی و بخش خصوصی، نمایندگان مجلس و سازمان های دولتی  در مقر فائو در رم برگزار گردید. مدیرکل فائو  ضمن سخنرانی در افتتاحیه نشست بر  لزوم تغییر سیستم  های غذایی  در آینده برای تامین تغذیه سالم و با کیفیت برای همه و درعین حال حفظ محیط زیست تاکید کرد و  افزود: “ما باید تمرکز خود را از تولید مواد غذایی بیشتر بر تولید غذای سالم تر تغییر دهیم.”

در حقیقت، گرسنگی تنها بزرگترین مشکل تغذیه ای است که انسان با آن روبرو است. در حال حاضر بیش از 2 میلیارد تن از بزرگسالان از 18 سال یا بیشتر دارای اضافه وزن هستند و بیش از 670 میلیون نفر آنها چاق هستند. علاوه بر این، افزایش شیوع چاقی در بین سال های 2000 تا 2016 سریع تر از میزان اضافه وزن در تمام سطوح  به ثبت رسیده است و  این در حالیست که تقریبا 2 میلیارد نفر از کمبود مواد مغذی رنج می برند. پیش بینی ها تخمین می زنند که تعداد افراد چاق در جهان به زودی از تعداد افراد مبتلا به گرسنگی را که در حال حاضر حدود 820 میلیون نفر است، بیشتر  خواهد شد.عوامل متعددی وجود دارند که باعث فراگیری جهانی چاقی و کمبود مواد مغذی می شوند  که  شهر سازی سریع یکی از آنها می باشد. یکی از محرک های اصلی مصرف زیاد مواد غذایی فرآوری شده است که عمدتا بر اساس مواد غیر طبیعی است و در برگیرنده سطوح بالای چربی های اشباع شده، قندهای تصفیه شده، نمک و افزودنی های شیمیایی است. بیشتر

سمپوزیوم فائو به چگونگی مواجهه با چالش های مربوط به پایداری غذا و سوء تغذیه در تمام اشکال آن و همچنین تبادل دانش و اطلاعات مربوط به فن آوری های نوین در بین جوامع علمی و موسسات تحقیقاتی و دانشگاهی اختصاص داشت  ، تحقیق، و نیازهای علمی برای تغذیه و سیستم های غذایی پایدار و رژیم های سالم، از دیگر موضوعاتی است که شرکت کنندگان در این نشست 2 روزه درباره انها به بحث و بررسی پرداختند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سمپوزیوم و بروشور آن اینجا کلیک کنید