نظام تولید انگور در ملایر برای فرآیند منحصر به فردتولید انگور و محصولات فرآوری شده از آن با استفاده از شیوه ها و دانش سنتی  و حفظ تنوع زیستی و اکوسیستم  در نظام های میراث کشاورزی مهم جهانی  به ثبت رسید.  تصویب ثبت این نظام در هشتمین در نشست گروه مشاوره علمی جیهاس که از 28 لغایت 30 نوامبر در مقر فائو در رم برگزار گردید صورت پذیرفت.

ثبت میراث های کشاورزی مهم جهانی (GIAHS) ابتکار عمل سازمان فائو است  که از سال ۲۰۰۲ آغاز شده، هدف از این ابتکار عمل، شناسایی، معرفی و حفاظت از میراث کشاورزی جهانی است. هر  سایت پیشنهادی برای ثبت در این نظام  باید   از معیار های انتخاب از جمله نقش آن در امنیت غذایی و معیشت خانوارهای روستایی، تنوع زیستی کشاورزی، دانش محلی و بومی و سنتی، فرهنگ و نظام های ارزشی و سازمان های اجتماعی، و چشم اندازهای طبیعی و گردشگری کشاورزی  برخوردار باشد.

نظام تولید انگور ملایر دارای تاریخچه طولانی است. کشاورزان به دلیل تکنیک های منحصر به فرد، امکان رشد انگور در شرایط سرد مای شدید را فراهم کرده اند. دانش و ابزار سنتی به کشاورزان اجازه می دهد که بیش از 40 نوع مختلف از گونه های انگور از 130 گونه  مختلف انگور راپردازش کنند. این امبر همراه با عملکرد بالاتر در  هر هکتار، مهارت های منحصر به فرد باغبان، سطح شکر مناسب – همه  از عواملی هستند که باعث می شود تا انگور  و کشمش دره جوزان از سایر نقاط کشور متفاوت باشد.

در طول این سالها،  این سیستم تولید انگور نه تنها  تا حد زیادی استاندارد معیشت مردم را بهبود بخشیده است، بلکه یک انگیزه برای توسعه گردشگری، و فرصتی منحصر به فرد برای تقویت اقتصاد روستایی ارائه نموده است. بیشتر

 برای مشاهده  ویدیوی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در رم و مصاحبه خبری  با جناب آقای دکتر عمادی نماینده کشورمان در فائو در این زمینه اینجاکلیک کنید.