وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان سال 2020

وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان سال 2020

گزارش سالانه  فائو تحت  عنوان “وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان” برای  در سال 2020  که به طور مشترک با سایر آژانس های  وابسته به سازمان ملل متحد از جمله  برنامه جهانی غذا(WFP) ، صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (IFAD) ، صن صندوق بین‌المللی اضطراری کودکان سازمان ملل (UNICEF)  و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تهیه گردیده است ، طی رویداد ویژه گردهمایی سیاسی سطح عالی، شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد(ECOSOC)  در نیویورک در تاریخ 13 ژوئیه 2020  ارائه  گردید.

این گزارش  با ارائه اطلاعات به روز  وضعیت غذا و تغذیه در بسیاری از کشورهای جهان امكان تخمین دقیق تر میزان گرسنگی جهانی را فراهم آورده است. داده های جدید مربوط به  سوء تغذیه در کشور چین را که  قبلا به سال 2000 میلادی مربوط می شدند منجربه  تغییر نزولی قابل توجه تعداد افراد درچار سوء تغذیه در جهان شده است اما با این حال  روند گزارش شده در گزارش های گذشته را تأیید می کند که از سال 2014 تعداد افراد گرسنه در سطح جهان به تدریج افزایش یافته است.

پیش بینی ها نشان می دهد که جهان برای رسیدن به گرسنگی صفر تا سال 2030 در مسیر صحیح نیست و با وجود پیشرفت هایی که وجود دارد ، اکثر شاخص ها برای دستیابی به اهداف تغذیه ای جهانی مسیر خوبی ندارند. امنیت غذایی و وضعیت تغذیه ای آسیب پذیرترین گروه های جمعیتی به دلیل  اپیدمی همه گیر کووید 19 و تاثیرات آن تأثیرات اقتصادی و اجتماعی اجتماعی آن رو به زوال می رود.

برآوردهای فعلی حاکی ازگزارش نشان می دهد نزدیک به 690 میلیون نفر یا 8.9 درصد از جمعیت جهان – با افزایش 10 میلیون نفر در یکسال و نزدیک به 60 میلیون در پنج سال-  گرسنه هستند. تعداد مبتلایان به ناامنی شدید غذایی  نشان می دهد در سال 2019 ، نزدیک به 750 میلیون نفر  یا تقریباً یکی از هر ده نفر در جهان در معرض عدم امنیت غذایی حاد قرار دارد.

با توجه به کل افراد دچار ناامنی غذایی متوسط ​​یا شدید ، تخمین زده می شود 2 میلیارد نفر در جهان در سال 2019  قادر به دسترسی منظم به غذای سالم ، مغذی و کافی ندارند و جهان در مسیر رسیدن به گرسنگی صفر تا سال 2030 نمی باشد و اگر این روند ادامه یابد ، تعداد افراد گرسنه تا سال 2030 از 840 میلیون نفر فراتر خواهد رفت.

ارزیابی اولیه حاکی از گزارش آن است که بیماری همه گیر COVID-19 بسته به وضعیت  رشد اقتصادی ، می تواند بین 83 تا 132 میلیون نفر به تعداد کل افراد کم تغذیه جهان در سال 2020 بیافزاید.

این گزارش ، کیفیت  مصرف موادغذایی را به عنوان یک رابط مهم بین امنیت غذایی و تغذیه ذکر شده است. دستیابی به اهداف SDG 2   تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که افراد به اندازه کافی غذا  برای خوردن داشته باشند و چیزی که می خورند مغذی و استطاعت تهیه آن را داشته باشند. این گزارش همچنین تجزیه و تحلیل جدیدی در مورد هزینه و مقرون بصرفگی  غذاهای سالم در سراسر جهان ، منطقه و در حوزه های توسعه ای  مختلف ارائه می دهد و  ارزیابی از هزینه های بهداشت و درمان و تغییر آب و هوا را بر اساس  الگوهای فعلی مصرف مواد غذایی و همچنین صرفه جویی در هزینه های بالقوه در صورت تغییر الگوهای مصرف مواد غذایی به غذاهای سالم در برگیرنده ملاحظات پایداری  را نیز ارائه می دهد و به بحث در مورد سیاست ها و استراتژی های تبدیل نظام های غذایی برای استفاده از غذای سالم با قیمت مناسب ، به عنوان بخشی از تلاش های لازم برای پایان دادن به گرسنگی و انواع اشکال سوء تغذیه می پردازد. بیشتر

برای دانلود گزارش کامل  اینجا کلیک کنید