چهل و ششمین نشست کمیته امنیت جهانی غذا  (CFS)  از تاریخ 22 لغایت 26  مهر ماه سال جاری   ( 14 لغایت 18 اکتبر)  در مقر فائو در رم برگزار می شود. امسال   مصادف با چهل و نهمین سالگرد CFS از سال  تاسیس آن  در 1974 میلادی  و دهمین سالروز  اصلاحات کمیته است که آن را به یکی از فراگیر ترین پلت فرم های سازمان ملل در زمینه امنیت غذایی و تغذیه مبدل  نمود. آخرین اطلاعات کمیته امنیت جهانی غذا حاکی از آن است که نیل به هدف ریشه کنی گرسنگی و سوء تغذیه در تمامی اشکال آن هنوز دور از دسترس است.  در سال 2015 اهداف توسعه پایدار به عنوان یک اهدافی مشترک برای دستیابی به صلح و کامیابی برای  مردم جهان  به امضا رسید. اما نیل به هدف شماره 2 دچار لغزش است.

چهل و ششمین نشست  کمیته امنیت جهانی غذا به عنوان بزرگترین نشست  جهانی امنیت غذایی و تغذیه  و در پی  اجلاس SDG  در نیویورک در ماه سپتامبر  می باشد، از این رو نشست امسال  تحت عنوان ” پیشرفت سریع در هدف شماره 2 برای نیل  به کلیه اهداف توسعه پایدار” برگزار می شود که  در حقیقت منعکس کننده  نگرانی جامعه جهانی در خصوص وضعیت  پیشرفت در نیل به هدف ” پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و بهبود تغذیه و ترویج کشاورزی پایدار (SDG2)”   می باشد.

نشست با سخنرانی دبیرکل سازمان ملل متحد ، رئیس کمیته امنیت جهانی ،  مدیرکل فائو ، ریاست صندوق بین المللی توسعه کشاورزی و رئیس هیان اجرائی برنامه جهانی  آغاز به کار خواهد کرد و   گزارش وضعیت جهانی امنیت غذایی و تغذیه در سال 2019  (SOFI) به نشست ارائه خواهد شد.  سپس پیامدهای  حاصل از این گزارش بر سیاست گذاری های مربوط به اهداف توسعه پایدار  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت  بیشتر

 سخنرانی ویدویی رئیس کمیته کشاورزی در خصوص چهل و  ششمین نشست کمیته اینجا کلیک کنید. 

برنامه زمان بندی نشست 

دستور  کار نشست 

کلیه اسناد نشست