نشست مجازی دهه اقدام سازمان ملل متحد برای تغذیه

نشست مجازی دهه اقدام سازمان ملل متحد برای تغذیه

نشست مجازی دبیرخانه مشترک فائو و سازمان بهداشت جهانی برای دهه تغذیه سازمان ملل متحد در تاریخ 29 آوریل(10 اریبهشت ماه) برگزار گردید. در این نشست،پشرفت های حاصله و اولویت های آتی توسط دبیرخانه تشریح گردید. نشست با سخنرانی آقای تورو کولن معاون مدیرکل در  بخش اقتصادی اجتماعی فائو  آغاز و سپس خلاصه ای از دستاوردهای دوره 2016 تا 2020 توسط مدیر بخش تغذیه و سیستم های غذایی فائو  و خلاصه ای از اولویت های پیشنهادی آتی برای دوره 2021 تا 2025 توسط   مدیر ، تغذیه و ایمنی مواد غذایی  سازمان بهداشت جهانی  به نشست ارائه گردید. به دنبال بحث و تبادل نطر بین شرکت کنندگان در نشست ،رئیس کمیته جهانی امنیت غذا  اطلاعات به روز  کار کمیته در زمینه تهیه  دستورالعمل های داوطلبانه  سیستم های غذایی برای تغذیه را  ، در حمایت از دهه تغذیه را تشریح نمود. برای  دانلود پاورپوینت نشست اینجا کلیک کنید.

لازم به ذکر است گزارش روند اجرای این دهه  طی گزارش دو سالانه  سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو)  و سازمان بهداشت جهانی به عنوان مجریان سازمان ملل متحد در این زمینه ، طی هفتاد و چهارمین مجمع  عمومی سازمان ملل متحد به نشست ارائه گردید. برای  دانلود گزارش روند اجرای این دهه اینجا کلیک کنید.
نامگذاری دهه اقدام سازمان ملل متحد در زمینه تغذیه  از 2016 لفایت 2025 میلادی ، فرصتی منحصر به فرد برای  تقویت تلاش های مشترک  جهت اجرای تعهدات و توصیه های  دومین کنفرانس بین المللی تغذیهICN2 در کنار نیل به اهداف توسعه پایدار (SDG) در زمینه  تغذیه  به ویژه هدف شماره 2،  SDG2 برای پایان دادن به گرسنگی ، دستیابی به امنیت غذایی و بهبود تغذیه و ترویج کشاورزی پایدار و همچنین هدف شماره 3 ،  SDG3 برای اطمینان از نیل زندگی سالم و ترویج بهزیستی برای همه در هر سنی است.